Otomatik Fotoselli Kapı Sistemleri Hakkında

Otomatik Fotoselli Kapı Sistemleri Hakkında

  • 30.01.2022

Otomatik Fotoselli kapı fiyatlarımız piyasadaki firmalara nazaran daha uygun daha ekonomiktir. Otomatik kayar kapı, İstanbul şehri de dahil olmak üzere birçok ülkeye hizmetimiz vardır. Fotoselli Kapı Tamiri, ve Otomatik kapı Motoru servisi olarak İstanbul'un tüm ilçelerine hizmetimiz vardır. Otomatik kayar kapı modellerimiz arasında 90 derece açılır otomatik kapı çeşidimiz de mevcuttur. 90 Derece Fotoselli Yana Kayar Kapı, sağa sola açılır sensörlü kapı sistemleri hizmeti, Otomatik kapı açma sistemleri. Otomatik fotoselli kapılar, çok fazla kullanım alanına sahiptir. Apartman girişleri, site girişleri, oteller, alışveriş merkezleri, hastaneler, oteller, fabrikalar, havaalanları, marketler okullar gibi her binada kullanılabilen fotoselli kapı, güvenlik ve hijyen açısından faydalı olması sayesinde sıkça tercih edilir. Fotoselli kapı, iç ve dış ortam olarak farklı kullanımlara sahiptir. Kullanım alanı doğrultusunda otomatik kapı, malzeme olarak da farklılıklara sahiptir. Estetik görünüm açısından da sıkça tercih edilen otomatik kapı sistemleri, iç ve dış mimari ile bütünlük sağlar.

Otomatik Kapı Nasıl Çalışır?

Otomatik kapı; stoper, motor kayışı, fotosel, kontrol kartı, fotoselli kapı motoru, avare, askı tekerlekleri ve açma kapama anahtarı ile hazırlanan bir mekanizma sayesinde çalışır. Elektrik kesintileri durumunda ise 5kg. itme gücü ile açılabilen otomatik kapı kullanım alanı oldukça yaygındır. Kontrollü açılma kapanmalarda minimum düzeyde enerji kullanımı sağlar. Ayrıca fotoselli kapı, akım regülatörü ile farklı enerji değişimlerine adapte olur. Otomatik kapı, belirlenen mesafe ve hız ayarı sayesinde, ayarlanan özellikler ile kapıya yaklaşan nesneleri algılar ve herhangi bir güç gerektirmeden açılır. Kendi algılama sistemi sayesinde çalışan otomatik kapı, bir kontrol paneline sahiptir. Dış ve iç döner kapılar, her giriş için esneklik, verimlilik ve otomatik kolaylık sağlar. Her türlü erişim gereksinimini karşılamak için düşük enerjili ve tam enerjili otomatik döner kapı mekanizması konfigürasyonları mevcuttur. Operatörlerimiz, konuklarınız için konforlu ve güvenli bir giriş yolu sağlamanıza yardımcı olur. Gereksinimleriniz için özel olarak tasarlanmış bir otomatik açılır kapı sistemi ile döner kapı girişinizin çekiciliğini nasıl ikiye katlayabileceğinizi ve işlevselliğini nasıl geliştirebileceğinizi görmek için seçeneklerimize göz atın. Otomatik döner kapı açıcılarımız, yüzeye monte kapı operatörleri, üstten gizli kapı operatörleri ve zemin içi, düşük enerjili otomatik kapı operatörlerini içerir. Tüm ürünlerimiz, yüksek kaliteli döner kapı mekanizmalarımız sayesinde güvenilirlik, güvenlik ve akıllı tasarım sunar. Otomatik kapı operatörü fiyatları için bugün nitelikli uzmanlarımızdan biriyle iletişime geçebilirsiniz.

Fotoselli Kapı Nasıl Faydalar Sağlar?

Otomatik, farklı kullanım alanları ile kullanıcılarına çeşitli faydalar sağlar. Uzun ömürlü olması sayesinde otomatik kapı, her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Fotoselli kapı, öncelikle giriş çıkış alanlarında kapı ile teması azalttığı için hijyen sağlar. Özellikle sirkülasyonun fazla olduğu alanlarda normal kapılarda temas, oldukça fazladır. Otomatik kapı ise, bu alanlarda teması azaltarak mikrop riskini en aza indirir. Uzun süre kullanıma sahip fotoselli kapı, dayanıklılığı ile de kullanıcılarına fayda sağlar. Otomatik aksamı sayesinde sık bakım gerektirmez. Otomatik kapı, ayarlanabilir olma özelliği ile, açılma kapanma yönü, mesafe ayarlanması gibi opsiyonları da kullanıcılara sunan. Kullanılan yerin durumuna göre bu özellikler ayarlanabilir. Fotoselli kapı, rahat ve pratik kullanımı sayesinde de kullanıcılarına zaman tasarrufu sağlar. Ayarlanabilir hız ve mesafe özellikleri ile, zaman kaybı minimum seviyeye indirilmiş olur. Açılış kapanış seçenekleri sayesinde mevsime ve günün belirli zaman dilimlerine göre ayarlanabilir. Bu ayarlar, sirkülasyonun yoğunluğuna göre de yapılabilir. Otomatik kapı sistemleri, enerji kullanımı açısından da tasarruf sağlar.

Otomatik Kapı Özellikleri Nelerdir?

Otomatik kapı, yaygın kullanım alanına sahiptir.  Açılma hızının ayarlanabilir olması sayesinde kullanım alanına göre hız ayarlaması yapılabilir. Otomatik kapı, içten ve dıştan manuel kilit ve opsiyonel elektromekanik kilit sayesinde isteğe göre kilit ayarlamasına sahiptir. Kilit ayarları, opsiyonel olarak tam açık, yarım açık, tek yön ya da çift yön olarak da ayarlanabilir.  Sessiz çalışması sayesinde çeşitli alanlarda tercih edilir. Otomatik kapı, algılayıcı sensörü sayesinde istenilen mesafede ayarlanabilir. Mesafe ayarları, otomatik kapı özelliğine göre değişiklik gösterebilir. Otomatik Kapı Çeşitleri Sallanan, kayar ve katlanır kapılar olmak üzere üç ana tip otomatik kapı vardır. Otomatik Kayar Kapılar: Otomatik kayar kapılar etkin çift yönlü trafik sağlar. Kayar kapılar, acil durumlarda dışarı itildiğinde kayar kapının sallanmasını sağlayan bir özellik ile donatılmıştır. "Koparma" veya "ayrılma" olarak bilinen bu özellik, acil çıkış yeteneği gerektiren yerlerde kullanılmalarını sağlar. Sürgülü kapılar, geleneksel ikili, tek sürgülü ve teleskopik modeller dahil olmak üzere çeşitli konfigürasyonlarda sunulmaktadır. Bu kapılar, kapının hareket edebileceği yeterli miktarda sürgülü oda gerektirir. Kayar kapılar her zaman uygun sensörler veya kontrol paspasları ve güvenlik işaretleri içermelidir. Otomatik Döner Kapılar: Tipik olarak, sallanan bir kapı otomatikleştirildiğinde, iki kapı kullanılır. Kapılardan biri içe, diğeri dışa doğru açılır. Bu, iki yönlü trafik sağlar. Tek bir otomatik sallanan kapıdan iki yönlü trafik normalde tavsiye edilmez. İstisna, tam otomatik bir kapıdan farklı özelliklere sahip düşük enerjili bir salıncak operatörüdür. Bu tip kapıların hareket yönünü gösterecek şekilde iyi işaretlenmiş olması çok önemlidir. Farklı sistemler için farklı gereksinimler mevcuttur. Gereksinimler, hangi sensör ve kontrol matları kombinasyonunun kullanıldığına bağlıdır. Otomatik sallanan kapılar için iki tip sensör vardır. Bunlar üst montaj ve kapı montajı. Her birinin farklı özellikleri vardır ve farklı desen boyutları ve performans sağlar. Otomatik Katlanır Kapılar: Katlanır bir kapı, kurulum için minimum alan gerektirir, ancak bol miktarda açık kapı alanı sağlar. Bu, alan önemli olduğunda bu tür kapıyı tercih edilen bir seçenek haline getirir. Bu kapılar, çıkış yeri olarak kullanılıyorsa, acil durum salınım özelliğine sahip olmalıdır. Otomatik katlanır kapılar iki veya daha fazla ayrı panele sahiptir. İlk panel sallanır ve ikinci panel bir kılavuzda kayar ve her iki panel de kat olan “V” şekline dönerken kaymasını sağlar. Otomatik katlanır kapılar, içeri veya dışarı salınan tek bir katlanır kapı veya aynı anda içeri veya dışarı katlanan bir çift kapı içerebilir. Uygulamanın doğası, kurulacak otomatik kapı tipinin belirlenmesinde en önemli faktördür. Her tip otomatik kapı her uygulamaya uygun değildir. İstenen trafik akışını, tipik kullanıcı türlerini, kullanılabilir alanı ve estetik gereksinimleri veya tercihleri ​​dikkate almalısınız.

Son Yazılar
E-bülten Listesi

Haber, duyuru ve kampanyalarımızdan e-posta ile haberdar olmak isterseniz aşağıdaki ilgili alanlara e-posta adresinizi ekleyerek kaydolabilirsiniz.

Tıkla Ara