Otomatik kapı sistemleri, günümüzde güvenlik, sağlık, kullanım kolaylığı ve enerji tasarrufu sağladığı için kamusal ve özel binalarda yoğun olarak kullanılan kayar yapı sistemleridir. Fotoselli kapı olarak da isimlendirilen bu kapılar, teknolojinin insan hayatına sunduğu en büyük yeniliklerden biridir. Hastane, AVM, Otel ve kamu binaları gibi yoğun insan trafiğinin olduğu alanlar için çok kullanışlı ve hayatı kolaylaştıran ürünlerdir.

Dorin Kapı, sektörün önde gelen Otomatik Kapı sistemleri tedarikçisi olarak, tüm işletmeler için geliştirdiği özel kapı sistemleri ile modern çözümler sunmaktadır. Akıllı kapı sistemlerimiz en uygun fiyatlarla, uzun ömürlü malzemelerden üretilerek tasarlanır.  İşletmenize değer katan, müşterilerinize daha iyi bir deneyim yaşatan otomatik kapı sistemleri ile işinizi daha hızlı büyütebilirsiniz.

Otomatik Kapı Nedir?

Sensörlü otomatik kapılar, yaklaşıldığında otomatik olarak açılan bir kapı modelidir.. Otomatik kapı, giriş çıkışların güvenli, daha hijyenik ve konforlu olmasını sağlayan bir yapı elemanıdır. Ayrıca farklı işletmelerin ihtiyaçlarına göre tasarlanan, buton, kart ve şifre sistemleri ile açılan otomatik kapı sistemleri de kullanılmaktadır.

Oteller, Siteler, apartman girişleri, iş yerleri, alışveriş merkezleri, hastaneler gibi birçok farklı alanda kullanılan fotoselli kapılar (Otomatik Kapılar) insan trafiğinin fazla olduğu yerlerde tercih edilmektedir. Sensörlü otomatik kapı, radar menziline girdiğinizde, sizi algılayan ve otomatik olarak açılan bir sistemdir.

Otomatik kapı sistemleri, içe veya dışa açılır şekilde kullanılabilir. Ayrıca daha çok otel ve alışveriş merkezlerinde kullanılan otomatik döner kapılı olmak üzere farklı çeşitleri de bulunmaktadır. Otomatik kapı sistemlerinde elektrik kesintisi gibi durumlarda,  çalışmaya devam edilmesini sağlayan manuel sistem bulunmaktadır.

Dorin Kapı olarak, otomatik kapı sistemlerinde uçtan uca hizmet vermekteyiz. Projeleriniz için en doğru akıllı kapı sisteminin belirlenerek montaj ve servis hizmetlerini yerine getirmekteyiz. Bizimle çalışan müşterilerimizin memnuniyeti her zaman önceliğimizdir.

Otomatik Kapı Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde teknoloji ile birlikte gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda kapı sistemlerinde de farklı ihtiyaçlar için teknolojik çözümler üretildi. kapı sistemleri, bu çözümlerin başında gelen sistemlerden biridir. İç ve dış mekanlarda sıkça kullanılan  kapı sistemleri, sağladığı avantajlar sayesinde kullanıcılara ve kullanan firmalara kolaylık sağlar. kapı sistemleri; hastaneler, alışveriş merkezleri, fabrikalar, kurumlar okullar, plazalar gibi pek çok alanda yaygın kullanıma sahiptir. Kolay kullanımı ve uzun yıllar kullanım ömrü sağlayan mekanizması ile kapılar, çoğu alanda tasarruf sağlar.

Farklı mekanlar için mekânın büyüklüğüne, kapının takılacağı yerin fiziksel özelliklerine göre farklı otomatik kapı sistemleri bulunmaktadır. kapı seçiminde, kapının kullanım amacı da önemlidir. Otomatik kapı fiyatları, kapı montajı yapılacak olan alanın fiziksel özellikleri, kapı montajı için kullanılacak malzeme ve kapı ölçüleri doğrultusunda fiyat belirlenmektedir.

Otomatik Kapı Sistemlerinin en çok kullanıldığı alanlar;

 • Hastaneler
 • Sızdırmazlık Gerektiren Alanlar
 • Alışveriş Merkezleri
 • Plazalar ve İş Merkezleri
 • Fabrikalar
 • İç Mekanlar

Otomatik Kapı Sistemlerini Kullanmanın Avantajları

Otomatik cam kapılar, yaşlılar veya engelliler, bebek arabaları, alışveriş arabaları vb. için binanıza veya işyerinize erişimi kolaylaştırır. İşletmenizin erişilebilirliğini artırmak, temastan kaçınmak ve ayrıca işletmenize zarafet ve profesyonellik katmak için şirketiniz için en iyi seçenektir.

Otomatik Kapılar Enerji Dostudur

Otomatik cam kapılar, gerektiğinde açılıp hızla kapanarak önemli ölçüde enerji tasarrufu sağladıkları için mükemmel bir yatırımdır ve tesislerde en uygun iklimlendirmeyi sağlar. Eczaneler,  benzin istasyonları,  mağazalar ve halka açık diğer yerler ile insan akışının yoğun olduğu tüm yerler için idealdirler.

Otomatik Kapılar Erişebilirlik ve Hijyen Sağlar

İnsanların kapıyla temastan kaçınarak giriş çıkış yapmasını sağlayan otomatik kapılar, sağlık ve hijyen açısından faydalıdır. Sistem, kapının her iki tarafında da bir radarla varlığı algılar ve sistemi harekete geçirerek, hiçbir düğmeye dokunmaya gerek kalmadan açık geçiş sağlar. Bu şekilde giriş çıkışların daha düzenli ve konforlu olmasını temin eder.

Otomatik Cam Kapılar Işığın Geçişine İzin Verir

Dışarıya açılan kapılar doğal ışığın içeri girmesini sağlar. Bu güneş ışığı, ortamı yapay ışıktan çok daha hoş hissettirir ve çevre dostudur, bu da enerji maliyetlerini düşürür. Ayrıca bir iç mekanda yer alan cam kapı söz konusu olduğunda ışığın bir odadan diğerine geçişine izin vererek, daha az karanlık alan ile oldukça çekici ve pratik bir mekan oluşturur.

Otomatik Cam Kapıların Temizliği Kolaydır

Otomatik cam kapılar, temizlemesi çok kolay ve inanılmaz derecede dayanıklıdır. Cam korozyona uğramaz, paslanmaz, toz ve kir tutmaz. Arada sırada yapılan silme, gerekli olan tek bakımdır ve bunlar, tesislerinize veya işinize her zaman temiz ve zarif bir görünüm sunar.

Otomatik Kapı Sistemleri Kurumsal İmajınızı Güçlendirir

Fotoselli kayar kapıların en büyük faydalarından birisi de kullanıldıkları şirket ve mekanlara prestij ve kalite katmasıdır. Kurumsal markanızın itibarını artırmak, müşteri sadakatini güçlendirmek, kurumsal imajınızı güçlendirmek için otomatik cam kapıların üzerine logonuzu ekleyerek harika bir tanıtım ve reklam fırsatını yakalayabilirsiniz. Ayrıca kullanıcılar için müthiş bir kolaylık olan bu kapılar, müşterilerinize verdiğiniz değeri de gösterecektir.

Otomatik Kapılar Müşterilerinize Konfor Sağlar

Estetik, tüm alanlarda rekabetin çetin olduğu bir dönemde ürünlerini veya hizmetlerini satmak isteyen bir işletme için olmazsa olmazdır. Rekabette öne geçmek için müşterinizin hayatını kolaylaştırmanız da gerekir. Bir müşterinin alışverişe çıktığını ve birkaç paketi olduğunu ve mağazanıza girmek istediğini hayal edin. Binanızın kapısını açmak için herhangi bir harekette bulunmadan otomatik içeriye giriş yapması müşterilerinizi oldukça memnun edecektir.

Otomatik cam kapılarda yerleştirilmiş olan fotoseller sayesinde, insanları algıladıkları anda açılma özelliği bulunur.  Ek olarak, içerdikleri motorlar bu hareketi çok hızlı hale getirir, böylece müşteriniz içeri girmek için beklemek zorunda kalmaz.

Otellerde eskiden kullanılan ve giriş çıkışı zorlaştıran döner kapılar yerine, yüksek hızlı ve konforlu otomatik kayar kapılar kullanılmaktadır. Böylece otel müşterileri ellerinde valiz ve eşyaları ile kapıda bekleme zahmetine girmez. Kolayca giriş yapar. Aynı şekilde hastane ve sağlık merkezlerinde fotoselli kapı sistemleri sayesinde yoğun insan kalabalığı daha düzenli şekilde yönetilmektedir. Güvenlik ve hijyen gibi avantajlarından dolayı da bu mekanlarda otomatik kapı sistemlerinin kullanımı yaygındır.

Otomatik Kayar Kapı Çeşitleri

Otomatik kapıların çeşitleri bulunmaktadır. Spesifik olarak, her bir otomatik kayar kapı tipi, şirketiniz veya eviniz için ideal kapıyı bulabilmeniz için belirli ortamlara daha iyi uyum sağlamasını sağlayan belirli özelliklere sahiptir.

Standart kayar otomatik kapı: Bu tip otomatik kapı, piyasadaki en yüksek açılma hızını sunar. Yoğun insan ve eşya hareketinin olduğu mekanlar için idealdir. Görsel açıdan şık bir görünüme sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca her ortama mükemmel bir şekilde entegre olurlar.

Teleskopik kayar otomatik kapı: Her ortama uyum sağlayan bir otomatik kapı türüdür. Minimum alanda mümkün olan maksimum açıklığı sunduğu için küçük ve dar mekanlar için özellikle tavsiye edilir.

Eğimli ve yarım daire biçimli otomatik kayar kapı: Radyal olarak hareket eden bir veya iki hareketli kanadı olan, yandan veya merkezi açıklığı olan bir kapıdır. Bu kapılar her mimari mekana uyum sağlar, böylece konfor ve güvenlik zarif bir estetikle birleşir.

Dorin Kapı Otomatik Cam Kapı İhtiyaçlarınıza Modern Çözümler Sunar

Tüm işletmeler için en kullanışlı ve uygun fiyatlı otomatik cam kapı çözümlerini sunmaktayız. Bize projenizden bahsedin, gerisini bize bırakın. Model seçiminden, montaja ve servis hizmetlerine kadar tüm süreçte yanınızdayız. Hizmetlerimizden faydalanmak ve fiyatlarımızı öğrenmek için hemen bize ulaşın!

Otomatik Kapı Sistemleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
 • Otomatik Kapı Sensör Sistemleri Nelerdir?

  Otomatik kapı sistemlerinin ana unsurlarından biri olan otomatik kapı sensörü, farklı çeşitlere sahiptir. Bu sistemler; kızılötesi sensör sistemi, düğme veya manyetik kartla çalışan sistemler, basınç sistemi, mikrodalga radar sistemidir. Kızılötesi sensör ile çalışan kapı sistemi: Kızılötesi ışınlar kullanılarak kurulan bu sistemde, kızılötesi ışınlar bir katman oluşturur. Kişilerin bu görünmeyen ışık katmanından geçmesi sonucunda kapı otomatik olarak açılır.

  Kızılötesi ışınlar, sensör sisteminin devreye girmesini sağlamaktadır. Düğme veya manyetik kartla çalışan kapı sistemi; kapıların otomatik olarak açılmasının, bir kart veya düğme bağlantısı olması ile çalışmaktadır. Tanımlanan kart, kart paneline okutulduğunda kapı açılır. Düğme sisteminde ise bu işlem, düğmeye basılma sonucunda gerçekleşmektedir. Basınç sistemi ile çalışan kapı sistemleri; otomatik kapılarda sensörün gördüğü bölgenin üzerinde durulduğunda sensörün devreye girmesi ile çalışan sistemlerdir.

 • Otomatik Kapı Nasıl Üretilir?

  Otomatik kapı sistemleri genellikle 4+4 lamine veya temperli cam malzemeden üretilir. Alüminyum şase kullanılarak üretilen kapılar, elektronik karta sahiptir. Elektronik kart, otomatik kapı motoru için harekete geçirici özelliğe sahiptir. Tekerlek, kayış ve rulman sayesinde kapının açılıp kapanması sağlanır. Montaj yapılacak alanın özelliklerine göre belirlenen ölçülerde üretilebilen otomatik kapı sistemleri üretiminde talep doğrultusunda, monte edilecek mekanın özelliklerine göre farklı malzemeler de kullanılabilmektedir. kapılar ile ilgili bilgi almak için hemen bizi arayın! 0212 269 03 00

 • Otomatik kapı nasıl çalışır?

  Kapı sistemleri, açılıp kapanma işlemini çoğunlukla elektrik gücü ile sağlamaktadır. Kapı içinde bulunan sensör sistemi, hareket eden kişinin algılanmasını ve kapının otomatik olarak açılmasını sağlar. İsteğe göre düğmeli, kartlı veya şifreli sistemler ile de giriş çıkış tercihleri değiştirilebilir. kapıların çalışma prensibi, farklı aşamalardan oluşmaktadır. Kapı sistemindeki ilk aşama, radar sisteminin devreye girmesidir. Bu sistem, kişinin kapıya yaklaşması ile devreye girer.

  Kişinin, kapının belirlenen algılama sınırları içine girmesi gerekmektedir. Algılama bölgesinin aktif olmasıyla birlikte, kontrol paneline sinyal iletilir. Bu sayede ikinci aşamaya geçilmiş olur. Kontrol panelinin devreye girmesini sağlayan bu bölüm, kapının üst kısmında yer almaktadır. Bu panelden kapının açık ya da kapalı olma durumu da kontrol edilebilmektedir. Kapı çalışma sisteminde yer alan bir diğer aşama da kanat sistemi ile ilgilidir.

  Kapıyı oluşturan kanat bölümü, mekanın fiziksel özelliklerine göre belirlenebilmektedir. Son aşamada ise motor sistemi bulunmaktadır. kapılar, motor ve yürütme sisteminden oluşmaktadır. Bu iki sistem, birbirine bağlı bir çalışma sistemine sahiptir. Bu bölümlerin hız ayarı, motor bölümünün performansına göre ayarlanabilmektedir. Kapı sistemleri içinde yer alan motor bölümü, bu sistemlerin en aktif olan bölümüdür. kapı sistemleri ile ilgili bilgi almak için hemen bizi arayın! 0212 269 03 00

Tıkla Ara